Finanse dla Firm

Sukces przedsięwzięć gospodarczych na rynku zależy nie tylko od trafnego wyboru zakresu prowadzonej działalności gospodarczej, celów strategicznych, wizji czy sprawnego zarządzania, lecz również od odpowiedniego doboru źródeł finansowania, które zaspokoją potrzeby firmy na kapitał oraz umożliwią utrzymanie płynności finansowej w krótkim i długim horyzoncie czasowym. Głównymi źródłami zewnętrznego finansowania firm, w obecnej rzeczywistości gospodarczej są leasing i kredyt. Firmy dokonując zakupu środków trwałych, bardzo często stoją przed dylematem, w jaki sposób sfinansować ich zakup, aby był dla nich jak najkorzystniejszy. Tak, więc zanim osoba odpowiedzialna za zarządzanie finansami w firmie zdecyduje się na wybór między leasingiem a kredytem, powinna zwrócić uwagę na wiele aspektów ekonomicznych, jak i podatkowych.

 

W naszej ofercie dostępne są następujące produkty dla firm: 
 • Leasing pojazdów – oferta na zakup pojazdów zarówno tych, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 ton, jak i pojazdów powyżej tej wartości, w tym nowych i używanych samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych, a także motocykli, quadów, ciągników siodłowych, naczep, przyczep, autobusów, wózków widłowych oraz pojazdów komunalnych.
 • Leasing maszyn i urządzeń – to oferta finansowania zakupu maszyn: budowlanych, drogowych, do obróbki metalu, drewna i tworzyw sztucznych oraz urządzeń poligraficznych, a także innych nowych maszyn i urządzeń niekatalogowych.
 • Leasing urządzeń medycznych – oferta skierowana dla firm, które działają w branży medycznej mające potrzeby inwestycyjne. Przedmiotem leasingu może być sprzęt medyczny dla: stomatologów, weterynarzy, praktyk lekarskich, pielęgniarek, Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej. Ponadto leasingiem można sfinansować zakup sprzętu IT, a także meble na wyposażenie gabinetów, przychodni i szpitali.
 • Kredyt obrotowy – przyznawany jest na okres maksymalnie do 36 miesięcy, a spłata następuję w comiesięcznych ratach kapitałowo – odsetkowych równych lub malejących. Przy tym produkcie istnieje możliwość karencji w spłacie kapitału do 6 miesięcy, a w przypadku wydłużonego okresu rotacji zapasów, karencja może być wydłużona nawet do 12 miesięcy.
 • Kredyt w rachunku bieżącym – udzielany jest na okres 12 miesięcy, z możliwością automatycznego odnowienia na kolejne 12 miesięcy, bez konieczności całkowitej spłaty zadłużenia. Środki pieniężne, które będą wpływać na rachunek bieżący, będą zmniejszać kwotę zadłużenia, a odsetki będą naliczane w miesięcznych ratach.
 • Kredyt Inwestycyjny – kredyt przeznaczony jest na zakup lub modernizację wyposażenia, sprzętu, nabycie majątku trwałego oraz na zakup, budowę, rozbudowę i modernizację nieruchomości mieszkalnych, w których będzie prowadzona działalność gospodarcza, a także na zakup i modernizacje nieruchomości komercyjnych. Ponadto kredytem tym można refinansować kredyty inwestycyjne zaciągnięte w innych bankach. Okres kredytowania przy tym kredycie jest aż do 240 miesięcy.
 • Kredyt na zakup środka transportu do 3,5 tony – kredyt przeznaczony jest na zakup nowego lub używanego samochodu osobowego lub ciężarowego, którego dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony, a także motocykla, quadu i statku wodnego np. jachtu. Tym kredytem można także refinansować koszty, które zostały poniesione na zakup środka trwałego lub refinansować kredyt na zakup środka transportu udzielonego przez inny bank.
 • Pożyczka – udzielana jest na okres do 84 miesięcy, bez konieczności podania celu finansowania, ani żadnych zabezpieczeń. Jednak kwota pożyczki nie może być większa niż 200 tys. zł.

 

Naszym klientom oferujemy bezpłatną pomoc na każdym etapie ubiegania się o pozyskanie źródła finansowania dla Twojej firmy, zaczynając od znalezienia najlepszego sposobu finansowania, poprzez pomoc w przygotowaniu dokumentacji kredytowej lub leasingowej i złożeniu wniosku, negocjacje z bankiem, a kończąc na sfinalizowaniu transakcji.

 

Specjalista ds. kredytów i leasingów firmowych Macnus Consulting pomoże Ci:
 • Wybrać najlepsze źródło finansowania dla Twojej firmy,
 • Przeanalizować oferty banków,
 • Uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania,
 • Skompletować i wypełnić dokumenty,
 • Wynegocjować z bankiem jak najlepsze warunki,
 • Sfinalizować podpisanie umowy.

 

Dzięki nam, zaoszczędzisz czas, bo bez wychodzenia z domu lub pracy możesz uzyskać bezpłatnie rzetelną i profesjonalną pomoc w wyborze najlepszego źródła zewnętrznego finansowania dla swojej firmy. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami.